Sponsorizări - Támogatások  2017

S.C. GHERMANNCH SRL-D   1400 ron  Scop: susținerea achiziționării de echipamente și accesorii sportive. Beneficiari: toți elevii școlii.

S.C. 3el S.R.L.  2500 ron   Scop: susținerea achiziționării de materiale didactice. Beneficiari: colectivul clasei V.D.

S.C. BEST CHOISE S.R.L.   3000 ron   Scop: susținerea achiziționării de materiale didactice. Beneficiari: colectivul claselor 0. D., III. D., V.D.

S.C. TETRONIC S.R.L.       Donația unui videoproiector în valoare de 1265 ron . Beneficiari: colectivul clasei V. D.

S.C. FARMACIA PRIMULA S.R.L.   1000 ron   Scop: susținerea achiziționării de materiale didactice. Beneficiari: colectivul clasei  III. D.

Mulțumim frumos !   Köszönjük szépen!

Notă: Conform regulamentului intern al Asociației, 85 % din suma provenită din sponsorizări cu beneficiari definiți (de ex. clasa X.) se vor pune la dispoziția beneficiarilor și 15% va intra în fondul general al Asociației. Din acest fond vor fi susținute proiecte comune (de ex. dotarea sălii de sport, utilizat de toți elevii școlii).

Megj.: Az Egyesület belső szabályzata alapján,  célzott kedvezményezett (pl. az X. osztályközösség) támogatás esetén az összeg 85%-át a célcsoport kapja, míg a fennmaradó 15 % az Egyesület általános jellegű céljaira kerül felhasználásra (pl. a tornaterem felszerelése, amit minden tanuló használ).